Najlepší mechanici DAF v ČR a SR známi

Posted On utorok, 27 február 2018 10:12
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Riaditeľ spoločnosti DAF Trucks CZ a DAF Trucks SK Luděk Šlajer odovzdáva ocenenie Petrovi Valentovi. Riaditeľ spoločnosti DAF Trucks CZ a DAF Trucks SK Luděk Šlajer odovzdáva ocenenie Petrovi Valentovi.

Jedným zo zaujímavých motivačných nástrojov na zvyšovanie kvalifikácie mechanikov truckov sú aj súťaže. Ako informoval DAF Trucks, na Slovensku a v Česku poznajú víťazov zápolenia tejto automobilovej značky Mechanik roka.

Finále už štvrtého ročníka sa uskutočnilo v závere januára v olomouckej pobočke dealera DAF-u Truck Trade. Zišlo sa tu desať finalistov, ktorí najlepšie prešli prvým kolom v podobe teoretického testu, aby si v druhom kole zmerali svoje sily v praktických zručnostiach.

Desať náročných úloh

Na desiatich stanovištiach finalistov čakali podľa DAF-u rozmanité teoretické a praktické úlohy, ktoré mali preveriť ich znalosti, všestrannosť, „sedliacky rozum“ a skúsenosti. Mechanici museli preukázať nielen znalosť techniky vozidiel, ale aj schopnosť pracovať s diagnostickým zariadením DAVIE 4+ či orientovať sa v novej servisnej aplikácii RMI. Časový limit 25 minút na každú úlohu im nedával príliš priestor na improvizáciu. Vysoké bodové zisky však podľa DAF-u ukázali, že sa do finále prebojovali „skutočne tí najlepší z najlepších“.

Víťaz od Liberca

Finále bolo napínavé do posledného okamžiku a výsledky na stupňoch víťazov veľmi tesné –všetci traja súťažiaci na prvých troch miestach skončili v rozmedzí štyroch bodov. Víťazom sa nakoniec stal Petr Valenta z dealerstva NAPA Trucks v Jeřmaniciach pri Liberci. S bodovým ziskom 167 z prvého kola a 95 bodov (zo sto možných) z druhého kola za sebou nechal Romana Kuglera z Truck Trade Brno-Modřice (165 a 92 bodov) a tretieho Romana Jošta z NAPA Trucks Pardubice (152 a 91 bodov). Hneď za nimi sa na štvrtom mieste umiestil najlepší zástupca slovenskej servisnej siete Martin Sako z D.I.L.A.N. Servis Senec (137 a 95 bodov). Víťazi národných kôl, Petr Valenta za Česko a Martin Sako za Slovensko, postupujú do medzinárodného finále o titul Európsky DAF mechanik roku 2018, ktoré sa uskutoční 11. apríla v holandskom Eindhovene.

Text: red, foto: DAF Trucks

Čítať 2094 krát

Trafficban

Prihláška na odber noviniek

Chcete mať najčerstvejšie informácie zo sveta dopravy?
Zaregistrujte sa na odber nášho newslettera.

Zadajte Váš e-mail
Invalid Input

Facebook

Ak sa Vám naša stránka páči, podporte nás aj na našom facebookovom profile.

Návštevnosť

Práve tu je 170 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Redakcia
Truck & Business

Auto Business Media, s. r. o.
Drieňová 23
821 01 Bratislava

Tel.: +421 2 39 00 91 75
Fax: +421 2 39 00 91 75Riaditeľ vydavateľstva, inzercia:
Ján Keder
GSM: +421 911 915 308

Šéfredaktor magazínu, články:
GSM: +421 911 915 309

E-mail: info@truck-business.sk

Používaním stránok prevádzkovateľa AUTO BUSINESS MEDIA s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.