Súťaž DAF pozná národných víťazov

Posted On piatok, 09 august 2019 08:31
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Na začiatku júna sa uskutočnilo na novom skúšobnom polygóne v areáli letiska v Hradci Králové spoločné česko-slovenské národné finále súťaže DAF International Driver Challenge 2019. Celkom desať finalistov, medzi nimi aj jedna žena, si zmeralo zručnosti, ktoré ich náročná profesia vodiča vyžaduje.

Víťazi národných finále sa stretnú na jeseň v Luxembursku o titul International DAF Driver Champion (Najlepší vodič DAF).

Na všestrannosť vodičov

Kvalifikačným predpokladom pre účasť v národnom finále bolo čo najlepšie absolvovanie vstupného testu. O to sa v základnom kole pokúsilo cez 200 záujemcov, postúpiť však mohlo iba desať najlepších. Na nich potom čakal celodenný program v podobe šiestich náročných disciplín. Celá súťaž je podľa DAF-u koncipovaná tak, aby preskúmala predovšetkým všestrannosť vodičov. Po rannom losovaní, kedy sa mená účastníkov finále kvôli objektivite hodnotenia ukryli za čísla, sa všetci rozišli k svojim prvým stanovištiam a celý deň sa potom na nich podľa pripraveného harmonogramu „točili“ a zbierali body.

02Ax
02x

Vo finále sa zápolenie hodnotilo tak, že za každé stanovište mohli súťažiaci získať určitý počet bodov. Súťažiaci celkovo absolvovali šesť disciplín - jazdu so súpravou v prevádzke, pohovor so zástupcami DAF-u, vedomostný test, zdravotnícky test, jazdu zručnosti, kontrolu vozidla pred jazdou a pripojenie a odpojenie návesu.

Srdnato a s plným nasadením

Všetci súťažiaci bojovali podľa organizátora srdnato a s plným nasadením. Za Slovensko vyhral zápolenie Vladimír Badinka zo spoločnosti TruckWay, českým víťazom sa stal Miroslav Svoboda zo spoločnosti LaDo Sped. Vladimír Badinka podľa vlastných slov víťazstvo nečakal. „Len som na súťaži robil to, čo každý deň vo svojej práci. Ale víťazstvo ma veľmi teší, som zvedavý, ako sa mi bude dariť v medzinárodnom finále,“ uviedol po súťaži. Riaditeľa spoločnosti DAF Trucks CZ Luďka Šlajera potešilo, aký ohlas prvý ročník súťaže u vodičov vyvolal, a preto je podľa neho prísľubom do budúcnosti. „Veľmi si vážime, že sú vodiči s našimi vozidlami spokojní a považujú DAF za svoju srdcovú značku,“ doplnil.

Text: red, foto: DAF Trucks

Čítať 597 krát

Trafficban

Prihláška na odber noviniek

Chcete mať najčerstvejšie informácie zo sveta dopravy?
Zaregistrujte sa na odber nášho newslettera.

Zadajte Váš e-mail
Invalid Input

Facebook

Ak sa Vám naša stránka páči, podporte nás aj na našom facebookovom profile.

Návštevnosť

Práve tu je 145 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Redakcia
Truck & Business

Auto Business Media, s. r. o.
Drieňová 23
821 01 Bratislava

Tel.: +421 2 39 00 91 75
Fax: +421 2 39 00 91 75Riaditeľ vydavateľstva, inzercia:
Ján Keder
GSM: +421 911 915 308

Šéfredaktor magazínu, články:
GSM: +421 911 915 309

E-mail: info@truck-business.sk

Používaním stránok prevádzkovateľa AUTO BUSINESS MEDIA s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.