Ministerstvo dalo sľub, UNAS protest stiahol

Posted On piatok, 12 december 2014 01:00
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Protest dopravcov z únie autodopravcov UNAS, ktorý sa mal konať 12. decembra 2014 symbolickými jazdami ťahačov a autobusov po Bratislave, organizátor nakoniec odvolal. Ako nám uviedli zástupcovia UNAS, podpredseda únie Róbert Huran a člen predsedníctva Stanislav Skala, rozhodli sa tak nakoniec pre písomne potvrdený prísľub Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, že v januári pôjde do NR SR poslanecký návrh novely zákona č. 474/2013 Z. z., ktorá bude riešiť zníženie pokút v súvislosti s prevádzkou mýtneho systému podľa dohodnutej prílohy medzi obomi stranami. „Ide o jednu z našich zásadných požiadaviek, takže ak sa ministerstvo zaviazalo ku konkrétnym krokom, bolo by od nás neseriózne, ak by sme dnes uskutočnili protest,“ uviedol pre Truck & business Huran. Návrh zákona má dostať UNAS do konca decembra. Zmeny by mohli byť účinné od 1. marca 2015. Ako uviedol Huran, tiež sa dohodli, že z požiadaviek UNAS-u sa nebude zatiaľ dočasne riešiť nesankcionovanie debetu do 12 eur.

UNAS vyčítal ministerstvu dopravy, že z marcového stretnutia z desiatich záväzkov voči dopravcov osem doteraz nesplnilo. Práve preto chceli nespokojní dopravcovia uskutočniť 12. decembra protestné symbolické jazdy po Bratislave s účasťou 20 až 25 vozidiel. Jazda mala byť „pokojná, legálna a v súčinnosti polície“.  Ako informoval UNAS, symbolickosť mala spočíva v tom, že „bude zapojených len zopár autobusov a ťahačov bez návesov a to v záujme nenarušenia plynulosti premávky, či obmedzovania práv občanov.  Jazdy začnú po 14:00 z diaľničného parkoviska Zlaté piesky v smere do Bratislavy a skončia pred dopravnou špičkou.“ Deň pred konaním protestu však ministerstvo dopravy vyvolalo mimoriadne stretnutie so zástupcami združenia UNAS a prišlo k už spomínanej písomnej dohode.

Text a foto: rak

Čítať 2356 krát

Trafficban

Prihláška na odber noviniek

Chcete mať najčerstvejšie informácie zo sveta dopravy?
Zaregistrujte sa na odber nášho newslettera.

Zadajte Váš e-mail
Invalid Input

Facebook

Ak sa Vám naša stránka páči, podporte nás aj na našom facebookovom profile.

Návštevnosť

Práve tu je 64 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Redakcia
Truck & Business

Auto Business Media, s. r. o.
Drieňová 23
821 01 Bratislava

Tel.: +421 2 39 00 91 75
Fax: +421 2 39 00 91 75Riaditeľ vydavateľstva, inzercia:
Ján Keder
GSM: +421 911 915 308

Šéfredaktor magazínu, články:
GSM: +421 911 915 309

E-mail: info@truck-business.sk

Používaním stránok prevádzkovateľa AUTO BUSINESS MEDIA s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.