Väčší výber pneumatík Hankook pre Scaniu

Posted On štvrtok, 01 marec 2018 12:05
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Výrobca prémiových pneumatík Hankook v súčasnosti dodáva pre automobilku Scania pneumatiky z radu SmartWork pre použitie na stavenisku už s viacerými druhmi dezénu. Všetky patria medzi uznané originálne príslušenstvo a dopravcovia si ich vedia objednať na nové vozidlá Scania priamo z výroby. Ide o sedem rozmerov radu SmartWork vo veľkosti 22,5 a 24 palcov. Týmito pneumatikami môžu byť vybavené aj trucky novej generácie stavebných vozidiel Scania XT. Medzi originálne príslušenstvo modelov Scanie tak najnovšie patria pneumatiky Hankook na riadené nápravy SmartWork AM06, SmartWork AM09 a SmartWork AM15+ a tiež pneumatiky na hnané nápravy SmartWork DM06 a SmartWork DM09. „Z rozšírenia spolupráce so Scaniou sa tešíme. Pri konštrukcii pneumatík pre staveniská dbáme o ich maximálnu odolnosť. Náš rad SmartWork úplne presvedčil inžinierov Scania,“ uviedol Han-Jun Kim, šéf spoločnosti Hankook Tire Europe.

Scania je ostatným partnerom Hankook-u medzi výrobcami úžitkových automobilov v oblasti originálneho príslušenstva. V skupine VW je to v oblasti truckov druhá značka po MAN Truck & Bus. Tej Hankook obúva rôzne modely od roku 2015. Pri spolupráci so Scaniou sa Hankook podľa vlastných slov sústreďuje najmä na trucky pre Európu, pričom pokrýva celkovo 26 rozmerov vo veľkostiach 22,5 a 24 palcov. Popri už spomínaných nákladných pneumatikách pre použitie na stavenisku dodáva spoločnosť Hankook švédskej automobilke aj pneumatiky pre diaľkovú dopravu z radu e-cube MAX, a tiež z radu SmartFlex, ktorý predstavuje celoročné obutie pre regionálnu prevádzku. Pneumatiky Hankook sú podľa výrobcu špeciálne prispôsobené európskym podmienkam a ponúkajú podľa neho dopravcom ekologické aj ekonomické výhody.

Text: rak, foto: Hankook

Čítať 1867 krát

Trafficban

Prihláška na odber noviniek

Chcete mať najčerstvejšie informácie zo sveta dopravy?
Zaregistrujte sa na odber nášho newslettera.

Zadajte Váš e-mail
Invalid Input

Facebook

Ak sa Vám naša stránka páči, podporte nás aj na našom facebookovom profile.

Návštevnosť

Práve tu je 214 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Redakcia
Truck & Business

Auto Business Media, s. r. o.
Drieňová 23
821 01 Bratislava

Tel.: +421 2 39 00 91 75
Fax: +421 2 39 00 91 75Riaditeľ vydavateľstva, inzercia:
Ján Keder
GSM: +421 911 915 308

Šéfredaktor magazínu, články:
GSM: +421 911 915 309

E-mail: info@truck-business.sk

Používaním stránok prevádzkovateľa AUTO BUSINESS MEDIA s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.