Európsky šampión DAF je z Belgicka

Posted On utorok, 08 október 2019 11:04
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Trofejou „DAF Driver Challenge Champion 2019“ sa od minulého víkendu pýši Peter Jacobs z Belgicka.

Vo veľkom finále na skúšobnom polygóne Goodyear v Luxembursku sa o prestížny titul stretlo 18 súťažiacich z celej Európy. Druhé miesto získal Nerijus Vitkauskas z Litvy, bronzový stupienok potom obsadil Miroslav Svoboda z Českej republiky.

Konkurencia bola neuveriteľne silná, takže víťazstvo pre mňa bolo ako blesk z čistého neba," uviedol Jacobs (32), najlepší vodič nákladných vozidiel v celej Európe, ktorý pracuje v spoločnosti Alders Bulk Logistics. A svoje pocity opísal v emotívnom prejave: „Už národné finále bolo dosť náročné, ale tu sme zo seba museli vydať naozaj všetko. Praktické disciplíny nám dali mimoriadne zabrať a písomné testy z techniky, legislatívy a pravidiel boli naozaj veľmi ťažké. Niekto si možno povie, že máme ľahkú prácu. Tak to ale ani zďaleka nie je. Preto by som toto ocenenie rád venoval všetkým svojim kolegom, skutočným profesionálom, ktorí vychádzajú na cestu!

Súťaž DAF Driver Challenge odštartovala tento rok na jar národnými kolami v 30 krajinách, ktorých sa zúčastnilo vyše 1 000 súťažiacich. Vrcholom potom bolo medzinárodné finále, ktoré prebehlo minulý víkend a do ktorého sa kvalifikovalo 18 najlepších. Výkony súťažiacich pozorne sledovala šesťčlenná porota s podporou audítorov DEKRA. Cieľom spoločnosti DAF bolo nájsť toho najlepšieho vodiča, preto bola účasť v DAF Driver Challenge otvorená všetkým bez ohľadu na značku vozidla, ktoré pri svojej každodennej práci riadi.

Text: red, foto: DAF Trucks

Čítať 433 krát

Trafficban

Prihláška na odber noviniek

Chcete mať najčerstvejšie informácie zo sveta dopravy?
Zaregistrujte sa na odber nášho newslettera.

Zadajte Váš e-mail
Invalid Input

Facebook

Ak sa Vám naša stránka páči, podporte nás aj na našom facebookovom profile.

Návštevnosť

Práve tu je 84 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Redakcia
Truck & Business

Auto Business Media, s. r. o.
Drieňová 23
821 01 Bratislava

Tel.: +421 2 39 00 91 75
Fax: +421 2 39 00 91 75Riaditeľ vydavateľstva, inzercia:
Ján Keder
GSM: +421 911 915 308

Šéfredaktor magazínu, články:
GSM: +421 911 915 309

E-mail: info@truck-business.sk

Používaním stránok prevádzkovateľa AUTO BUSINESS MEDIA s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.