Ťažký segment vozidiel boduje

Posted On pondelok, 15 december 2014 01:00
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Dopyt po ťažkých nákladných vozidlách sa zvyšuje, zatiaľ čo potreba vozidiel zo stredne ťažkého segmentu klesá. Informuje o tom automobilka Scania. Podľa nej ide o celosvetový trend, a jednotlivé krajiny sa líšia od seba len v jeho rýchlosti a intenzite podľa toho, či ide o rozvíjajúci sa trh (napríklad Brazília) alebo stabilný vyspelý trh (napríklad Európa). Carl Holmquist, analytik výskumnej agentúry Rementum, uvádza, že ak odvetvie leteckej dopravy má veľké letiská, železnice zriaďovacie stanice, tak cestná doprava využíva čoraz viac distribučných a logistických centier. Do týchto centier zavážajú tovar z dlhých vzdialeností jazdné súpravy, ktoré patria do ťažkého segmentu vozidiel. Ľahké a stredne ťažké rozvážkové vozidlá majú na starosti potom iba záverečnú časť cesty – „posledný kilometer" k dverám zákazníka.

Holmquist tvrdí, že je to logické, pretože jazdné súpravy sú ekonomickejšie a znižujú náklady na prepravu. Motorom trendu ťažkej prepravy je tak podľa neho v Európe stále väčší dopyt po efektívnosti v logistickom reťazci. Vývoj maloobchodného predaja v elektronickom veku, ktorý je stále menej fyzický, bude údajne pokračovať. Holmquist predpovedá, že význam „kamenných“ obchodov sa bude znižovať a zákazníci si budú objednávať tovar viac na internete a nechávať ho dopraviť až domov. To podporí sklady a efektívne logistické a dopravné služby, kde sa viac uplatnia ťažké nákladné vozidlá.

 

Text a ilustrácia: red

Čítať 2182 krát

Trafficban

Prihláška na odber noviniek

Chcete mať najčerstvejšie informácie zo sveta dopravy?
Zaregistrujte sa na odber nášho newslettera.

Zadajte Váš e-mail
Invalid Input

Facebook

Ak sa Vám naša stránka páči, podporte nás aj na našom facebookovom profile.

Návštevnosť

Práve tu je 117 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Redakcia
Truck & Business

Auto Business Media, s. r. o.
Drieňová 23
821 01 Bratislava

Tel.: +421 2 39 00 91 75
Fax: +421 2 39 00 91 75Riaditeľ vydavateľstva, inzercia:
Ján Keder
GSM: +421 911 915 308

Šéfredaktor magazínu, články:
GSM: +421 911 915 309

E-mail: info@truck-business.sk

Používaním stránok prevádzkovateľa AUTO BUSINESS MEDIA s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.