Chronotruck a Moveecar - inovácie GEFCO

Posted On štvrtok, 31 október 2019 12:13
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Skupina GEFCO bližšie predstavila dva nové systémy kombinujúce fyzické schopnosti a digitálne technológie – Chronotruck a Moveecar.

Naša stratégia, konkrétne to, ako sa staráme o B2B sektor i B2B2C segment trhu, je úplne ovplyvnené správaním spotrebiteľov v online prostredí,” kkomentoval Emmanuel Arnaud, Executive Vice President pre obchod a marketing spoločnosti GEFCO. „Kombinujeme fyzické know-how siete s digitálnymi schopnosťami, aby sme získali nové ´fygitálne služby´. Či už Chronotruck, tak i Moveecar využívajú umelú inteligenciu, strojové učenie a výkonné algoritmy pre kompletnú transformáciu zákazníckeho zážitku.

Inovácie motorom rastu

Inovácia prostredníctvom digitalizácie a vybraných akvizícií sú základom rastovej stratégie spoločnosti GEFCO. Vývoj aplikácií Moveecar a Chronotruck sú dva dobré príklady, ako GEFCO mení logistický sektor a prináša zákazníkom vysokú pridanú hodnotu. „Moveecar stavia na skúsenostiach spoločnosti GEFCO v oblasti logistiky hotových vozidiel a komplexných riešení, aby bolo v budúcnosti schopné využiť obrovský potenciál trhu s ojazdenými vozidlami,“ potvrdil Luc Nadal, CEO skupiny GEFCO. „Agilná a užívateľsky prívetivá digitálna platforma spoločnosti Chronotruck navyše umožní, aby zákazníci dostali okamžitú odpoveď na svoje aktuálne potreby.

Virtuálne trhovisko Chronotruck

Chronotruck je vlastne virtuálne trhovisko pre nákladnú prepravu,“ uviedol Rodolphe Allard, CEO spoločnosti Chronotruck. Prepája prepravcu a dopravcu prostredníctvom digitálnej platformy fungujúcej na báze výkonných algoritmov. „Toto vysoko výkonné riešenie sme vyvinuli pre prepravcov a dopravcov, ktorí vyžadujú včasné a efektívne riešenia. Naša služba eliminuje percento nevyťažených prepráv, pomáha znižovať uhlíkovou stopu a umožňuje menším prepravným spoločnostiam prístup k väčším zákazníkom.

Prepravcovia si, či už potrebujú poslať zásielku s hmotnosťou 50 kg alebo 28 ton, môžu vybrať voľného dopravcu v daný čas, s vyhovujúcimi nákladmi. Chronotruck ponúka prepojenie s dopravcami v bezprostrednej blízkosti rovnako, ako široké portfólio digitalizovaných služieb, vrátane okamžitých cenových ponúk, trackingu zásielok, dokladu o doručení i elektronické fakturácie. Vďaka novej digitálnej platforme Chronotrucku budú dopravcovia schopní optimalizovať svoje logistické toky vďaka optimálnemu vyťaženiu v oboch smeroch a nakládkam prepráv v bezprostrednom okolí.

Logistika na jeden klik

Digitálna platforma Moveecar umožňuje hráčom typu car-as-a-service (CaaS), ako sú výrobcovia automobilov, predajcovia automobilov, správcovia vozových parkov, požičovne a leasingové spoločnosti, obchodníci v online prostredí a ďalší hráči v oblasti mobility, poskytovať logistiku automobilov s pridanou hodnotou v priebehu celého životného cyklu vozidla. „Nie je to tak dávno, čo si spotrebitelia mohli zakúpiť ojazdené autá prostredníctvom inzerátu v novinách,“ uviedol Dominque Masutti, generálny riaditeľ spoločnosti Moveecar. „Spotrebitelia ale teraz prichádzajú na web, aby si objednali nové či ojazdené autá. A služby Moveecar pomôžu hráčom v automobilovom priemysle a mobilite splniť očakávanie zákazníkov i generovať vyššie marže.“ Emmanuel Arnaud, Executive Vice President pre obchod a marketing spoločnosti GEFCO, dodal: „So službami Moveecar môžeme vstúpiť na nový, doposiaľ nedotknutý trh. Každý rok sa v Európe predá štyridsaťpäť miliónov ojazdených automobilov v porovnaní s 15 miliónmi nových automobilov. Preprava týchto áut, často v malých skupinách alebo v jednotlivých dodávkach, je komplikovaná. Moveecar využíva skúsenosti GEFCO v oblasti logistiky hotových vozidiel na zabezpečenie bezproblémovej prepravy v rámci jednotlivých trhov i v medzinárodnom meradle.

Text: red, foto: GEFCO

Čítať 422 krát

Trafficban

Prihláška na odber noviniek

Chcete mať najčerstvejšie informácie zo sveta dopravy?
Zaregistrujte sa na odber nášho newslettera.

Zadajte Váš e-mail
Invalid Input

Facebook

Ak sa Vám naša stránka páči, podporte nás aj na našom facebookovom profile.

Návštevnosť

Práve tu je 45 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Redakcia
Truck & Business

Auto Business Media, s. r. o.
Drieňová 23
821 01 Bratislava

Tel.: +421 2 39 00 91 75
Fax: +421 2 39 00 91 75Riaditeľ vydavateľstva, inzercia:
Ján Keder
GSM: +421 911 915 308

Šéfredaktor magazínu, články:
GSM: +421 911 915 309

E-mail: info@truck-business.sk

Používaním stránok prevádzkovateľa AUTO BUSINESS MEDIA s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.