CzechToll odovzdal vozidlá mobilnej kontroly

Posted On piatok, 20 september 2019 16:25
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Spoločnosť CzechToll odovzdala 20. septembra 40 vozidiel Volkswagen Transporter 2.0 TDI Colnej správe ČR, ktoré sú špeciálne navrhnuté a upravené pre mobilnú kontrolu výberu mýta v Českej republike od 1. decembra 2019, kedy má byť nový mýtny systém aj spustený.

Napriek tomu, že sú nové vozidlá na prvý pohľad veľmi podobné tým súčasným, skrývajú podľa CzechToll-u podstatne širšiu paletu technológií a ich prevádzka má byť ekologickejšia a ekonomickejšia. Vo vozidlách s označením Celní správa sú napríklad inštalované batérie, vďaka ktorým môže stojace vozidlo vykonávať kontrolu bez nutnosti naštartovať motor v čase viac než päť hodín. Pre zimnú prevádzku sú vozidlá vybavené úsporným nezávislým kúrením.

Odovzdanie vozidiel pre mobilnú kontrolu výberu mýta považujem za dôležitý signál, že je nový systém pripravený a bude od začiatku decembra fungovať tak v oblasti výberu mýta, ako aj v oblasti potrebnej kontroly plnenia povinností zo strany dopravcov. Rád by som na nich apeloval, aby si neodkladali povinnosť registrácie na poslednú chvíľu a zaistili si včas nové palubné jednotky,“ uviedol Vladimír Kremlík, minister dopravy ČR.

CzechToll zároveň v tomto 39. týždni ukončil úspešne proces komplexnej skúšky elektronického mýtneho systému. Od nedele 22. septembra tak môže byť spustená predregistrácia dopravcov do nového systému. Registrovať vozidlá, ich prevádzkovateľov, vydávať a realizovať spätný odber palubných jednotiek OBU bude tamojšia Hospodářská komora (HK) ČR. Predregistrácia vozidiel do nového systému CzechToll bude fungovať na 15-tich vybraných komorách v českých regiónoch

V rámci najrôznejších testov najazdili automobily s novými palubnými jednotkami po českých cestách a diaľniciach už viac ako dva milióny kilometrov. Dokončili sme proces komplexnej skúšky systému bez akýchkoľvek porúch a môžem tak vyhlásiť, že systém elektronického mýta je pripravený na spustenie,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti CzechToll Matej Okáli.

Kompletné oficiálne informácie o novom českom mýtnom systéme získajú dopravcovia na internetovej stránke www.mytocz.eu alebo na zákazníckej linke +420 243 243 243, ktorá je v prevádzke 24 hodín denne 7 dní v týždni.

Text: rak, foto: CzechToll

Čítať 1089 krát

Trafficban

Prihláška na odber noviniek

Chcete mať najčerstvejšie informácie zo sveta dopravy?
Zaregistrujte sa na odber nášho newslettera.

Zadajte Váš e-mail
Invalid Input

Facebook

Ak sa Vám naša stránka páči, podporte nás aj na našom facebookovom profile.

Návštevnosť

Práve tu je 38 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Redakcia
Truck & Business

Auto Business Media, s. r. o.
Drieňová 23
821 01 Bratislava

Tel.: +421 2 39 00 91 75
Fax: +421 2 39 00 91 75Riaditeľ vydavateľstva, inzercia:
Ján Keder
GSM: +421 911 915 308

Šéfredaktor magazínu, články:
GSM: +421 911 915 309

E-mail: info@truck-business.sk

Používaním stránok prevádzkovateľa AUTO BUSINESS MEDIA s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.