Pozitívny trend GEFCO, investuje i rozširuje

Posted On streda, 11 september 2019 09:34
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Výsledky spoločnosti GEFCO na Slovensku v roku 2018 potvrdili podľa Aleksandra Raczynskeho, generálneho riaditeľa GEFCO pre geo-región Slovensko-Česká republika, pozitívny trend, kedy spoločnosť zvýšila v priebehu dvoch rokov obrat o 16 %.

Kľúčovým sektorom zostáva pre slovenské GEFCO, ktoré tento rok oslavuje 15-ročné jubileum pôsobenia na našom trhu, oblasť automobilového priemyslu. Úspešná je i stratégia diverzifikácie portfólia do oblastí mimo automotive. Pod stabilne rastúcimi výsledkami spoločnosti na Slovensku sa podpísali okrem iného úspešné investície z minulosti. V roku 2016 investovalo GEFCO do novej pobočky pre skladovanie hotových vozidiel v Trnave, ktorej súčasťou je i priestor pre nové, na Slovensku unikátne, služby v podobe PDI (Pre Delivery Inspection) a PPO (Post Production Operations).

Paralelne s rozširovaním poskytovaných služieb GEFCO rozširuje i portfólio svojich partnerov. Od septembra 2019 firma zabezpečuje kompletné logistické toky na Slovensku a v Česku pre spoločnosť Opel, na Slovensku aj služby pre spoločnosť Renault. Pre klientov zabezpečí kompletné logistické toky, rovnako ako služby skladovania, inšpekcie pred doručením a následnú distribúciu dílerom i korporátnym (fleetovým) klientom v rámci oboch krajín.

Fakt, že sa spoločnosti darí, potvrdzujú i súčasné investície firmy v oblasti železničnej a cestnej dopravy. Flotila železničných vagónov sa rozšírila o 120 špeciálnych vagónov na prepravu hotových vozidiel. Nezaostávajú ani investície do cestnej dopravy, ktorá je stále základom vysokého percenta prepravy. GEFCO zaobstaralo 150 nových ťahačov a rovnaký počet návesov. „Naším cieľom je zvýšiť flexibilnosť cestnej dopravy a čiastočne dorovnať klesajúcu kapacitu trhu tak, aby sme boli i naďalej schopní reagovať na požiadavky našich klientov, a to s dôrazom na najvyššiu kvalitu poskytovaných služieb,“ uviedol ďalej Aleksander Raczynski.

Text: red, foto: rak

Čítať 640 krát

Trafficban

Prihláška na odber noviniek

Chcete mať najčerstvejšie informácie zo sveta dopravy?
Zaregistrujte sa na odber nášho newslettera.

Zadajte Váš e-mail
Invalid Input

Facebook

Ak sa Vám naša stránka páči, podporte nás aj na našom facebookovom profile.

Návštevnosť

Práve tu je 36 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Redakcia
Truck & Business

Auto Business Media, s. r. o.
Drieňová 23
821 01 Bratislava

Tel.: +421 2 39 00 91 75
Fax: +421 2 39 00 91 75Riaditeľ vydavateľstva, inzercia:
Ján Keder
GSM: +421 911 915 308

Šéfredaktor magazínu, články:
GSM: +421 911 915 309

E-mail: info@truck-business.sk

Používaním stránok prevádzkovateľa AUTO BUSINESS MEDIA s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.