Na OnTurtle La Jonquera s certifikátom TAPA

Posted On piatok, 02 august 2019 10:40
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

V Európe na hlavných diaľničných ťahoch postupne pribúda čoraz viac bezpečných parkovacích plôch, ktoré sú certifikované renomovanou organizáciou pre ochranu pri preprave tovaru (TAPA).

V Španielsku je to najnovšie od polovice júna parkovisko siete OnTurtle (predtým RedTortuga) v La Jonquera. Parkovací priestor spĺňa nové štandardy TAPA PSR a v programe organizácie je zapojené ako partner bezpečného parkovania PSP. Parkovisko OnTurtle v La Jonquera je monitorované 35 kamerami v režime 24/7. Niektoré z nich sú tiež vybavené systémom pre nočné videnie. Parkovisko je osvetlené a oplotené. Do oblasti sa dá napríklad vstúpiť iba s individuálnym užívateľským kódom, aby sa tam nedostali žiadne neoprávnené osoby.

Dnes je v systéme TAPA v Európe niekoľko desiatok priestorov, do konca roku 2019 má organizácia v pláne vytvoriť viac ako 120 registrovaných miest s 15 000 parkovacími miestami a dúfa, že toto číslo do konca roku 2020 zdvojnásobí. Podľa minuloročných hlásení incidentov organizáciou TAPA sa v roku 2018 zaznamenala v regióne EMEA (Európa, Blízky východ a Afrika) rekordná úroveň krádeží tovaru v celej histórii organizácie.

Podľa údajov TAPA je hlavnou príčinou krádeží tovaru z vozidiel najmä nedostatok zabezpečených parkovísk. Bezpečné parkovanie je preto pre organizáciu kľúčové, a preto na konci minulého roka vydala tiež už vyššie v texte spomínané nové štandardy pre bezpečné parkovanie PSR (Parking Security Requirements). Prevádzkovatelia parkovacích plôch majú tri možnosti, ako sa do programu TAPA zapojiť – ako partner bezpečného parkovania (PSP – Parking Security Partner), vlastnou certifikáciou podľa štandardov TAPA PSR alebo prostredníctvom certifikácie od nezávislého audítora v úrovniach 1, 2 a 3.

Text: rak, ilustračné foto: OnTurtle

Čítať 542 krát

Trafficban

Prihláška na odber noviniek

Chcete mať najčerstvejšie informácie zo sveta dopravy?
Zaregistrujte sa na odber nášho newslettera.

Zadajte Váš e-mail
Invalid Input

Facebook

Ak sa Vám naša stránka páči, podporte nás aj na našom facebookovom profile.

Návštevnosť

Práve tu je 159 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Redakcia
Truck & Business

Auto Business Media, s. r. o.
Drieňová 23
821 01 Bratislava

Tel.: +421 2 39 00 91 75
Fax: +421 2 39 00 91 75Riaditeľ vydavateľstva, inzercia:
Ján Keder
GSM: +421 911 915 308

Šéfredaktor magazínu, články:
GSM: +421 911 915 309

E-mail: info@truck-business.sk

Používaním stránok prevádzkovateľa AUTO BUSINESS MEDIA s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.