Komplexné obalové hospodárstvo GEFCO

Posted On utorok, 23 júl 2019 19:00
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

GEFCO už 30 rokov zabezpečuje prepravu a dodávky materiálu popredným výrobcom z oblasti automobilového priemyslu a letectva vo vratných obaloch.

V 26 európskych centrách špecializovaných na vratné obaly Skupina GEFCO zabezpečí denne prepravu 130 000 kontajnerov a pomáha tak budovať ekologicky šetrné dodávateľské reťazce zhruba dve tisíc zákazníkov. Vďaka integrácii vratných obalov do dodávateľských reťazcov dochádza podľa poskytovateľa k eliminácii množstva jednorazových prepravných obalov a zároveň k zníženiu uhlíkovej stopy, resp. počtu kamiónov na cestách vďaka lepšej stohovateľnosti vratných boxov a efektívnejšiemu využitiu nákladového priestoru kamiónov. Všetky vratné obaly spoločnosti GEFCO sú v prípade poškodenia 100% recyklovateľné.

Outsourcing služieb

V dnešnom dynamickom období preferuje podľa Skupiny GEFCO veľa priemyslových výrobcov outsourcing služby v oblasti prepravných obalov a sústredí sa primárne na svoj kľúčový biznis. Vratné obaly v svojom dodávateľskom reťazci prvýkrát použil jeden z popredných automobilových producentov v roku 1989. V roku 2014 vložil dôveru v GEFCO a jeho vratné, stohovateľné a skladovateľné obaly jeden z kľúčových klientov spoločnosti GEFCO z oblasti automobilového priemyslu. O niečo neskôr uzatvára GEFCO dlhodobú zmluvu aj s jedným z popredných výrobcov lietadiel, ktorý začína vďaka konverzii na vratné boxy budovať udržateľný dodávateľský reťazec.

Sébastien Roger, manažér pre riešenie vratných obalov spoločnosti GEFCO hovorí: "Škála našich vratných obalov je navrhnutá tak, aby vždy dokázala stopercentne ochrániť integritu produktov, ale zároveň umožnila zvýšiť efektívnosť prepravy i skladovania vďaka lepšej stohovateľnosti. Naši zákazníci síce čelia stále sa zvyšujúcim sa požiadavkám trhu, my im ale prinášame riešenia, ako optimalizovať inbound toky a významne tým zvýšiť profitabilitu."

Unikátne know-how

GEFCO popri unikátnom know-how disponuje aj profesionálne školenými audítormi, ktorí sú pripravení konzultovať s výrobcami i ďalšie možné optimalizácie v dodávateľských reťazcoch klientskych spoločností. Tito „asset-auditori“ fungujú pozdĺž celej siete spoločnosti GEFCO a v prípade potreby zaškolia aj užívateľov, aby boli schopní dohliadnuť na každý krok manažmentu obalov, vrátane objednávok, knihovania preprav, sledovania zásielok i fakturácií.

Z hľadiska lepšej optimalizácie jednotlivých krokov dodávateľského reťazca vyvinulo GEFCO dedikovaný IT systém na sledovanie logistických tokov, NETBOX. Na základe dát v tomto systéme môže byť kedykoľvek nanovo nastavená jednak lokácia kontajnera, tak i jeho pohyb presne podľa aktuálnych potrieb dodávateľského reťazca. Vďaka flexibilite riešenia pomáha tento bezpečný prediktívny software generovať významné úspory v rámci celého dodávateľského reťazca pre udržateľnejší transportný model.

Text: red, foto: GEFCO

Čítať 868 krát

Trafficban

Prihláška na odber noviniek

Chcete mať najčerstvejšie informácie zo sveta dopravy?
Zaregistrujte sa na odber nášho newslettera.

Zadajte Váš e-mail
Invalid Input

Facebook

Ak sa Vám naša stránka páči, podporte nás aj na našom facebookovom profile.

Návštevnosť

Práve tu je 48 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Redakcia
Truck & Business

Auto Business Media, s. r. o.
Drieňová 23
821 01 Bratislava

Tel.: +421 2 39 00 91 75
Fax: +421 2 39 00 91 75Riaditeľ vydavateľstva, inzercia:
Ján Keder
GSM: +421 911 915 308

Šéfredaktor magazínu, články:
GSM: +421 911 915 309

E-mail: info@truck-business.sk

Používaním stránok prevádzkovateľa AUTO BUSINESS MEDIA s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.