Vytlačiť túto stránku

Dopravcovia by mohli vymáhať až 340 mil. eur

Posted On utorok, 23 júl 2019 18:39
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Ako informovala spoločnosť Financialright GmbH a medzinárodná advokátska kancelária Hausfeld, prevádzkovatelia nákladných vozidlových parkov na Slovensku, ktorí preplatili nákladné automobily výrobcom Daimler, Volvo/Renault, Iveco, MAN a DAF, ktorí sa dopustili kartelovej dohody pri stanovovaní predajných cien, by mohli najnovšie vymáhať náhradu škody až do výšky 340 mil. eur.

Financialright GmbH a Hausfeld vedie jednu z iniciatív, ktorá umožňuje spoločnostiam, ktoré zakúpili, prenajali s následnou kúpou alebo vzali na lízing nové nákladné vozidlá nad šesť ton týkajúce sa kartelu, vymáhať náhradu škody bez nákladových rizík. Na Slovensku túto iniciatívu podporuje ČESMAD Slovakia. Na konci rokov 2017 a 2018 Financialright GmbH a Hausfeld na súde v Nemecku už podali dve veľké žaloby s portfóliom 150 000 vozidiel z celej Európy.

V súčasnosti sa podľa týchto spoločností pripravuje tretia žaloba. Slovenské spoločnosti postihnuté kartelom sa môžu podľa lídrov iniciatívy zaregistrovať na tento tretí nárok na https://truck-damages.com/sk/ do 31. júla 2019. Podľa Dr. Alexa Petrasinca zo spoločnosti Hausfeld predstavuje len pre Slovensko odhadovaný počet dotknutých nákladných vozidiel pre tretiu výzvu okolo 34 000 vozidiel. Dopravné spoločnosti si môžu vymáhať až 10 000 eur za vozidlo nadobudnuté od 1. apríla 2004 do 31.decembra 2016.

Text: red, ilustračné foto

Čítať 934 krát