Iveco predstavilo nový S-Way

Posted On piatok, 05 júl 2019 17:42
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Spoločnosť Iveco predstavila 2. júla v Madride nový rad ťažkých nákladných vozidiel pre diaľkovú dopravu s označením S-Way, ktorý nahrádza Stralis. S-Way má prepracovanú kabínu, vylepšenú konektivitu a nižšiu spotrebu a emisie.

Ako na úvod povedal Gerrit Marx, prezident úžitkových a špeciálnych vozidiel Iveco: „Z pohľadu našich dodávateľov a zákazníkov sa chceme stať najnekomplikovanejším a najinovatívnejším výrobcom, ktorý do centra pozornosti pri vývoji produktu berie najmä život okolo vodiča.

Úspornejšie vozidlo

S-Way je prvým vozidlom Iveca v novom ťažkom rade Way a je náhradou za Stralis. Nová kabína bola podľa automobilky navrhnutá tak, aby ponúkala dostatok priestoru, ktorý bude kombinovať funkčnosť s komfortom. Má zosilnenú konštrukciu (UN/ECE R29.03) a vodič v nej lepší rozhľad. Kabína v dvoch šírkach je aerodynamickejšia, čo umožnilo podľa Iveca znížiť spotrebu paliva o ďalšie štyri percentá. Čo sa týka vonkajších spätných zrkadiel, novinka nejde v trende nového Actrosu Mercedes-Benz a kamerových zrkadiel s displejmi vo vnútri, ale zachováva si klasické vonkajšie zrkadlové.

02x
3x
4x
5x

Z noviniek, resp. odlišností od predchodcu má S-Way napríklad viacdielny nárazník, čo znamená, že v prípade poškodenia je potrebné vymeniť iba jeho časť. Nový S-Way produkuje v porovnaní so Stralisom nižšie množstvo emisií pevných častíc, NOx a CO2. Iveco uvádza, že ho dosiahla vďaka svojmu jedinečnému systému dodatočnej úpravy výfukových spalín HI-SCR, palivovej úspornosti pokrokovej technológie motorov a prevodovkám Hi-Tronix, ako aj riešeniu Smart EGR. Nákladné vozidlo S-Way zachováva existujúcu hnaciu sústavu Stralisu s dieselovými motormi 9, 11 a 13 litrov (243 kW/330 k až 419 kW/570 k) a plynovými motormi 9 a 13 litrov (200 kW/270 k a 338 kW/460 k) označujúcimi trucky opäť prídavkom Natural Power (NP).

Vyššia prepojiteľnosť

Nový S-Way charakterizuje tiež oveľa viac konektivita (prepojiteľnosť) ako jeho predchodcu, a to vďaka novej, pokročilej jednotke Connectivity Box, ktorú Iveco vníma ako „rozdielového hráča“, pretože dokáže v reálnom čase zhromažďovať, spracovávať a odosielať dáta. Pracuje na platforme vyvinutej v spolupráci so spoločnosťou Microsoft, ktorá poskytuje bezpečné ukladanie a správu údajov. Majitelia a vodiči majú možnosť byť neustále prepojení s vozidlom na svojom mobilnom zariadení alebo na PC prostredníctvom portálu MyIveco a aplikácie.

TB NEWSLETTER

S-WAY využíva konektivitu, ktorá poskytuje pokročilú asistenciu vodičovi a hodnotenie jeho jazdného štýlu v kombinácii s ďalšími nástrojmi, ktoré sú prístupné prostredníctvom aplikácie MyIveco Easy Way App. Vyspelá konektivita S-Way má tiež za cieľ pomôcť dopravcom maximalizovať prevádzkyschopnosť vozidla a poskytovať plynulú a predvídateľnú údržbu s riešeniami Iveco Way. K dispozícii je podľa automobilky tiež nová flexibilná individualizovateľná ponuka prémiových služieb, vrátane profesionálneho poradenstva v oblasti palív, správy a údržby vozidlového parku.Pri slávnostnom predstavení nového radu Iveco predstavilo aj špeciálnu edíciu S-Way s označením Magirus.

Text: rak, foto: Iveco

Čítať 3752 krát

Trafficban

Prihláška na odber noviniek

Chcete mať najčerstvejšie informácie zo sveta dopravy?
Zaregistrujte sa na odber nášho newslettera.

Zadajte Váš e-mail
Invalid Input

Facebook

Ak sa Vám naša stránka páči, podporte nás aj na našom facebookovom profile.

Návštevnosť

Práve tu je 133 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Redakcia
Truck & Business

Auto Business Media, s. r. o.
Drieňová 23
821 01 Bratislava

Tel.: +421 2 39 00 91 75
Fax: +421 2 39 00 91 75Riaditeľ vydavateľstva, inzercia:
Ján Keder
GSM: +421 911 915 308

Šéfredaktor magazínu, články:
GSM: +421 911 915 309

E-mail: info@truck-business.sk

Používaním stránok prevádzkovateľa AUTO BUSINESS MEDIA s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.