Na Slovakia Ringu aj nový Actros

Posted On utorok, 02 júl 2019 09:39
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Okruh Slovakia Ring v Orechovej Potôni bude v dňoch 6. a 7. júla 2019 hostiť FIA Majstrovstvá Európy v pretekoch ťahačov (FIA ETRC). Jedným z generálnych partnerov podujatia je aj značka Mercedes-Benz, ktorá tu predstaví svoju vlajkovú loď nový Actros.

Podľa spoločnosti Mercedes-Benz Slovakia záujemcovia nájdu expozíciu Mercedes-Benz so showtruckom v tesnej blízkosti reštaurácie Ring. Okrem nového Actrosu s viacerými inováciami budú mať návštevníci možnosť zoznámiť sa aj s najnovšími modelmi osobných vozidiel Mercedes-Benz.

2x
3x
4x
5x

Nový Actros okrem iného prináša systém kamier MirrorCam, ktorý nahrádza klasické spätné zrkadlá. Systém autonómneho riadenia 2. stupňa Active Drive Assist jedinečný pre segment nákladných vozidiel udržuje vozidlo v jazdnom pruhu a to v priečnom aj pozdĺžnom smere vo všetkých rozsahoch rýchlosti. Podporuje vodiča na rovných cestách, v miernych zákrutách, v hustej premávke a na diaľnici s častým zastavovaním a rozbiehaním. Aktívny brzdový asistent 5 (Active Brake Assist 5) vďaka spolupráci radarového a kamerového systému ochráni najzraniteľnejších účastníkov premávky akými sú chodci a je schopný automaticky zabrzdiť až do rýchlosti 50 km/h. Rovnako aj Sideguard Assist (asistent odbočovania) dokáže rozpoznať tak stojace ako aj pohybujúce sa osoby a objekty po stranách vozidla. Actros do segmentu sériovo prináša aj unikátny systém predvídavého radenia Predictive Powertrain Control.

TB NEWSLETTER

Interiéru vystaveného nového Actrosu bude dominovať multimediálny kokpit, kde sa pred vodičom sa nachádza sériovo primárny displej nahrádzajúci klasické ukazovatele s rozmerom 10 palcov alebo na želanie dostupný dokonca s rozmerom 12 palcov. Sekundárny multimediálny dotykový displej sa zasa stará o ovládanie funkcií vozidla. Samozrejmosťou je integrácia smartfónu cez rozhranie Apple CarPlay alebo Android Auto. Vďaka moderným technológiám nový Actros prináša podľa výrobcu viac bezpečnosti, pohodlia pre vodičov a úsporu nákladov pre ich prevádzkovateľov. Ako dopĺňa spoločnosť Mercedes-Benz Slovakia, na podujatí FIA ETRC bude možné vidieť v súťaži aj stroj so značkou trojcípej hviezdy. Ťahač s upraveným podvozkom a s hmotnosťou 5 300 kg poháňa motor s objemom 13 000 cm3 produkujúci až 1 100 konských síl maximálneho výkonu.

Text: red, foto: Daimler AG

Čítať 896 krát

Trafficban

Prihláška na odber noviniek

Chcete mať najčerstvejšie informácie zo sveta dopravy?
Zaregistrujte sa na odber nášho newslettera.

Zadajte Váš e-mail
Invalid Input

Facebook

Ak sa Vám naša stránka páči, podporte nás aj na našom facebookovom profile.

Návštevnosť

Práve tu je 49 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Redakcia
Truck & Business

Auto Business Media, s. r. o.
Drieňová 23
821 01 Bratislava

Tel.: +421 2 39 00 91 75
Fax: +421 2 39 00 91 75Riaditeľ vydavateľstva, inzercia:
Ján Keder
GSM: +421 911 915 308

Šéfredaktor magazínu, články:
GSM: +421 911 915 309

E-mail: info@truck-business.sk

Používaním stránok prevádzkovateľa AUTO BUSINESS MEDIA s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.