Vytlačiť túto stránku

PEMA zdigitalizovala správu pneumatík

Posted On štvrtok, 27 jún 2019 09:02
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Spoločnosť PEMA, ktorá sa zaoberá prenajímaním truckov a návesov, a spoločnosť Continental, ktorá vyrába pneumatiky, uviedli, že zdigitalizovali správu obutia pre viac ako 18 000 vozidiel flotily PEMA.

Systém CESAR vyvinul Continental a bol úplne implementovaný v spoločnosti PEMA v roku 2018. Prostredníctvom špeciálneho rozhrania umožňuje priebežnú výmenu a aktualizáciu informácií, ktoré sa dotýkajú vozidiel a ich servisu. Wolfgang Beuleke, vedúci tímu správy pneumatík v PEMA, vyjadril po roku používania digitálneho systému spokojnosť. „Výhody správy pneumatík cez rozhranie systému CESAR predbehli naše očakávania. Po prvé, lepšia transparentnosť nám pomáha za všetkých okolností dodržiavať zmluvy o úrovni poskytovaných služiab, ktoré máme uzatvorené individuálne s našimi zákazníkmi. Podarilo sa nám znížiť administratívne výdaje a zaviesť zjednotené a rýchle procesy. Po druhé, analýzy údajov nám prinášajú obrovské výhody. Vďaka získaným poznatkom sme výrazne znížili náklady na servis a prestoje, optimalizovali sme vybavenie vozidiel podľa ich použitia a zvýšili sme i priemerný kilometrový výkon,“ doplnil W. Beuleke.

Pre komplexnú servisnú službu

Systém správy vozidlového parku CESAR vyvinul Continental špeciálne pre svoju komplexnú servisnú službu Conti360°. Podľa spoločnosti systém vývojári neustále optimalizujú a ladia. Údaje o vozidlách a pneumatikách sa zaznamenávajú do systému a centrálne spracovávajú. Používatelia majú k najnovším údajom prístup kedykoľvek a kdekoľvek. „Na základe individuálnych požiadaviek zákazníka používa systém CESAR automatizované pracovné postupy na mapovanie radu servisných prípadov tak, aby bolo možné rýchlo realizovať príslušné opatrenia – či už vo vyhradených dielňach autoparku, v depe alebo na diaľnici,“ uviedol Thomas Wolf, šéf medzinárodnej obchodnej správy vozidlového parku Continental pre región EMEA. „Na základe analýzy údajov dodaných do systému ContiFleetReporting môžeme spoločnosti PEMA ponúknuť odporúčania, ktoré jej pomôžu riadiť správu pneumatík pre jej autoparky v Česku, Dánsku, Nemecku, Poľsku, Švédsku a Švajčiarsku s maximálnou efektivitou,“ uzatvoril vyjadrenie T. Wolf.

Text: red, ilustračné foto: Continental

Čítať 506 krát

Súvisiace položky (podľa značky)