Vytlačiť túto stránku

Schnellecke do závodu VW aj s MAN TGX

Posted On pondelok, 17 jún 2019 08:48
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Logistická spoločnosť Schnellecke Slovakia si objednala flotilu 11 vozidiel MAN TGX, ktoré koncom mája už aj nasadila na prepravu komponentov zo svojho logistického centra v Lozorne do závodu Volkswagen v Devínskej Novej Vsi.

Ťahače TGX 18.420 4x2 LLS-U sú v konfigurácii nastavenej podľa požiadaviek zásobovania bratislavskej automobilky v režime just-in-time. Napríklad vozidlá majú kabínu XL s nízkou strechou a iba s jedným lôžkom, samozrejme, nechýba klimatizácia ani nezávislé kúrenie. Ďalším špecifikom je, že hoci tieto trucky zaradené do systému just-in-time pendlujú na krátkej trase (cca 17 kilometrov), vybavené sú dvoma 480-litrovými palivovými nádržami – kvôli minimalizovaniu počtu prestávok na tankovanie. Objem nádrže na AdBlue je najväčší z ponuky, teda 80 litrov. Predpokladá sa, že vozidlá ročne najazdia okolo 60 000 km.

Motory vo všetkých nových ťahačoch MAN dodaných pre Schnellecke Slovakia sú identické: D2676LF53 EURO 6c s výkonom 309 kW/420 k, maximálnym krútiacim momentom 2 100 Nm v rozsahu otáčok 930 – 1 350 min-1 a spriahnuté s automatizovanou prevodovkou MAN TipMatic Profi (softvér s možnosťou manuálneho ovládania), ktorá je vybavená funkciou EfficientRoll. Pohonný reťazec kompletizuje hypoidná zadná náprava HY-1350 s uzávierkou diferenciálu, stály prevod i = 2,53. Súčasťou výbavy je tiež aeropaket s nastaviteľnou výšku strešného spojlera pre optimalizovanie aerodynamického odporu jazdnej súpravy.

Trucky MAN s podvozkom vo verzii Mega (točňa vo výške 960 mm) jazdia v súprave s veľkoobjemovými dvojosími plachtovými návesmi, ktoré majú vnútornú výšku až tri metre – kvôli maximálne efektívnej preprave kontajnerov s dielcami pre montážnu linku.

Text: red, foto: MAN Truck & Bus Slovakia

Čítať 2287 krát

Súvisiace položky (podľa značky)