Prvá úloha pre autonómnu Veru

Posted On štvrtok, 13 jún 2019 13:13
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Elektrické, pripojené a autonómne vozidlo Vera od spoločnosti Volvo Trucks bude tvoriť súčasť integrovaného riešenia na prepravu tovaru z logistického centra do prístavného terminálu vo švédskom Göteborgu.

Úloha je výsledkom spolupráce medzi švédskou automobilkou a trajektovou spoločnosťou DFDS. Ako informuje Volvo Trucks, účelom spolupráce je implementácia koncepcie Vera do reálnej prevádzky, ktorá umožní prepojenie systému pre nepretržitý tok tovaru z logistického centra spoločnosti DFDS až po prístavný terminál, odkiaľ sa tovar distribuuje do celého sveta. Súčasťou implementácie celkového dopravného systému sú tiež úpravy infraštruktúry, vrátane automatizovaných brán na termináloch.

02x
03x

Teraz máme možnosť implementovať koncepciu Vera v ideálnom prostredí a ďalej rozvíjať jej potenciál pre ďalšie podobné operácie,“ hovorí Mikael Karlsson, viceprezident autonómnych riešení v spoločnosti Volvo Trucks. Cieľom je podľa neho vytvorenie prepojeného systému pozostávajúceho z niekoľkých vozidiel Vera monitorovaných riadiacou vežou. „Umožní sa plynulý a neustály tok prepráv reagujúci na požiadavky pre vyššiu efektivitu, flexibilitu a udržateľnosť. Spolupráca so spoločnosťou DFDS predstavuje prvý krok k implementácii koncepcie Vera v reálnom dopravnom systéme na vopred definovaných verejných komunikáciách v priemyselnej oblasti,“ uvádza Volvo Trucks.

Automobilka predstavila koncept Vera minulý rok, podľa Volvo Trucks je vhodná na krátke vzdialenosti, na prepravu veľkých objemov tovaru s vysokou presnosťou.

Text: red, foto: Volvo Trucks

Čítať 678 krát

Trafficban

Prihláška na odber noviniek

Chcete mať najčerstvejšie informácie zo sveta dopravy?
Zaregistrujte sa na odber nášho newslettera.

Zadajte Váš e-mail
Invalid Input

Facebook

Ak sa Vám naša stránka páči, podporte nás aj na našom facebookovom profile.

Návštevnosť

Práve tu je 131 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Redakcia
Truck & Business

Auto Business Media, s. r. o.
Drieňová 23
821 01 Bratislava

Tel.: +421 2 39 00 91 75
Fax: +421 2 39 00 91 75Riaditeľ vydavateľstva, inzercia:
Ján Keder
GSM: +421 911 915 308

Šéfredaktor magazínu, články:
GSM: +421 911 915 309

E-mail: info@truck-business.sk

Používaním stránok prevádzkovateľa AUTO BUSINESS MEDIA s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.