Prvý nový Actros pre zákazníka

Posted On utorok, 21 máj 2019 16:29
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Z výrobnej linky značky Mercedes-Benz v nemeckom Wörthe zišiel 21. mája prvý sériový nový Actros pre zákazníka podľa jeho objednávky. Išlo o zafírovo modrý ťahač 1851 LS 4x2.

Vlajková loď značky Mercedes-Benz je na trhu od roku 1996 a od uvedenia prvej generácie Actrosu sa ho vyrobilo v počte viac ako 1,2 milióna kusov.

Využitie najmodernejších technológií

Nový Actros, využívajúci viaceré inovácie ako asistenčný systém ADA, ktorý za určitých podmienok môže samostatne riadiť, brzdiť a zrýchľovať vozidlo, kamerové zrkadlá namiesto klasických či digitálne zobrazenie prístrojovej dosky vodiča, predstavila automobilka oficiálne minulý rok na výstave IAA v Hannoveri. Prípravy na jeho výrobu sa však začali už od roku 2014 spoločne s vývojom vozidla s pomocou využitia najmodernejších technológií, ako je napríklad virtuálna realita. Pomocou nej sa simulovala aj samotná montáž vozidla, aby bol proces výroby optimálny.

Inovácie aj pri výrobe

Tak ako pri ostatných sériových typoch, výroba nového Actrosu beží podľa nemeckej automobilky flexibilne, v závislosti od objednávok zákazníkov, cez jednu a tú istú montážnu linku. Aby sa automobilka vyrovnala so zvýšenou komplexnosťou výroby nového Actrosu, linka si vyžiadala množstvo úprav a inovácií. Napríklad nová multimediálna kabína Actrosu vyžadovala výrazné priestorové rozšírenie predmontáže kokpitu. Vykonali sa tiež úpravy pri testovaní a kontrole funkčnosti technológií, zaviedli nové testovacie stolice, kde zamestnanci individuálne kalibrujú každé jedno kamerové zrkadlo.

470 vozidiel denne

Najväčší závod na montáž nákladných vozidiel Mercedes-Benz bol založený vo Wörthe v spolkovej krajine Porýnie-Falcko v roku 1963. Okrem Actrosu sa tu vyrába aj Antos, Arocs a Atego, ale aj špeciály Econic, Unimog a Zetros. Každý deň Wörth opustí podľa automobilky až 470 nákladných vozidiel vyrobených podľa objednávok zákazníkov. Nový Actros bude okrem nemeckého závodu schádzať aj z montážnych liniek v tureckom Aksaray.

Text: rak, foto: Daimler AG

Čítať 1517 krát

Trafficban

Prihláška na odber noviniek

Chcete mať najčerstvejšie informácie zo sveta dopravy?
Zaregistrujte sa na odber nášho newslettera.

Zadajte Váš e-mail
Invalid Input

Facebook

Ak sa Vám naša stránka páči, podporte nás aj na našom facebookovom profile.

Návštevnosť

Práve tu je 47 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Redakcia
Truck & Business

Auto Business Media, s. r. o.
Drieňová 23
821 01 Bratislava

Tel.: +421 2 39 00 91 75
Fax: +421 2 39 00 91 75Riaditeľ vydavateľstva, inzercia:
Ján Keder
GSM: +421 911 915 308

Šéfredaktor magazínu, články:
GSM: +421 911 915 309

E-mail: info@truck-business.sk

Používaním stránok prevádzkovateľa AUTO BUSINESS MEDIA s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.