Vytlačiť túto stránku

Hermes Germany rozširuje elektrický autopark

Posted On štvrtok, 09 máj 2019 10:10
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

V rámci otvorenia logistického centra spoločnosti Hermes v Hamburgu odovzdala divízia Mercedes-Benz Vans tejto spoločnosti prvých 20 kusov sériovo vyrábaných modelov eVito, ako aj prvých osem pilotných vozidiel eSprinter. Modely eVito doplnia vozidlá, ktoré sa už teraz používajú v pilotných mestách Stuttgart a Hamburg na prepravu na poslednom kilometri (last mile delivery).

Spoločnosť Hermes Germany postupne plánuje nasadiť až 1 500 elektrických dodávok značky Mercedes-Benz na prepravu balíkov. Tým sa má dosiahnuť dlhodobý strategický cieľ, do roku 2025 doručovať balíky v 80 najväčších nemeckých mestách bez emisií.

Spolupráca medzi značkou Mercedes-Benz a Hermes Germany však podľa automobilky nekončí pri samotnej prevádzke vozidiel s elektrickým pohonom s akumulátormi. Patrí pod ňu i spoločné vypracovanie konceptu efektívnej nabíjacej infraštruktúry v logistických centrách spoločnosti Hermes a IT-služieb na optimálne riadenie vozového parku elektrických vozidiel či na ich nasadenie do každodennej prevádzky.

Na výstavbu ekosystému okolo elektrických dodávok je rovnako ako doteraz ešte stále potrebné komplexné testovanie s pilotnými vozidlami. Poznatky z testovania sa následne využívajú pri ďalšej výstavbe elektrickej doručovacej siete. Divízia Mercedes-Benz Vans okrem toho podporuje spoločnosť Hermes Germany a jej servisných partnerov špeciálnymi lízingovými ponukami pri modernizácii doručovacieho autoparku, a to aj v tradičnej oblasti.

Text: red, foto: Daimler AG

Čítať 594 krát

Súvisiace položky (podľa značky)