MAN TGE ako sprievodné vozidlo

Posted On piatok, 26 apríl 2019 08:08
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Van TGE môže mať rôzne podoby. Najnovšie nemecká spoločnosť MAN Truck & Bus predstavila model s homologizáciou BF4, ktorý sa uplatní ako sprievodné vozidlo pre transporty nadrozmerných alebo mimoriadne ťažkých nákladov.

Prestavba, ktorú realizovala firma Kustech Systeme z regiónu Lübeck, samozrejme spĺňa legislatívne požiadavky nemeckého ministerstva dopravy. Po formálnej stránke takéto sprievodné vozidlá nesmú mať na karosérii žiadnu reklamu ani názov firmy a farba laku je špecifický odtieň žltej. Z technického hľadiska je najzaujímavejší strešný systém signalizácie BF4 s vyklápacou svetelnou tabuľou, ktorá sa môže otáčať o 360° a podľa situácie zobrazí až jedenásť dopravných značiek. S nosnosťou strechy 300 kg je toto TGE ideálne ako základ pre sprievodné vozidlá. K jeho ďalším prednostiam patrí široká ponuka opcií. Napríklad odpruženie môže byť zosilnené a maximálne zaťaženie prednej nápravy zvýšené na 1 800 kg.

02 MANx
03 MANx

Bezpečnosť posádky stráži asistent núdzového brzdenia a stabilizovanie vozidla pri bočnom nárazovom vetre. MAN tiež môže druhou batériou posilniť stabilnosť zdroja elektrickej energie – pre časté používanie zariadení ako monitor, mikrovlnka a chladnička. Väčšina sprievodných vozidiel BF4 bude vybavená špecifickou konfiguráciu interiéru, ktoré zahŕňa miesto na spanie, aby si vodiči mohli oddýchnuť hneď po príchode ťažkého transportu do cieľa etapy. Tieto prepravy sa totiž zvyčajne konajú v noci alebo v skorých ranných hodinách. Modelový rad TGE ponúka 2.0-litrové motory TDI s výkonom od 75 kW až do 130 kW, voliteľnú 8-stupňovú automatickú prevodku, na výber je pohon predných, zadných alebo všetkých kolies a prevádzkovatelia majú k dispozícii hustú servisnú sieť.

Text: red, foto: MAN Truck & Bus

Čítať 1136 krát

Trafficban

Prihláška na odber noviniek

Chcete mať najčerstvejšie informácie zo sveta dopravy?
Zaregistrujte sa na odber nášho newslettera.

Zadajte Váš e-mail
Invalid Input

Facebook

Ak sa Vám naša stránka páči, podporte nás aj na našom facebookovom profile.

Návštevnosť

Práve tu je 22 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Redakcia
Truck & Business

Auto Business Media, s. r. o.
Drieňová 23
821 01 Bratislava

Tel.: +421 2 39 00 91 75
Fax: +421 2 39 00 91 75Riaditeľ vydavateľstva, inzercia:
Ján Keder
GSM: +421 911 915 308

Šéfredaktor magazínu, články:
GSM: +421 911 915 309

E-mail: info@truck-business.sk

Používaním stránok prevádzkovateľa AUTO BUSINESS MEDIA s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.