Novinky Iveco pre sektor stavebníctva

Posted On streda, 17 apríl 2019 08:00
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

V sektore stavebníctva značka Iveco ponúka spektrum vozidiel od terénnych pre ťažkú prevádzku Astra až po rad Stralis X-Way alebo novú generáciu Daily 4x4. Tie tak dokážu v plniť rôzne úlohy.

Na výstave Bauma 2019 v Mníchove talianska značka prezentovala nový model IVECO Astra HHD98x6 Euro 6 určený pre ťažobný sektor, ktorý má maximálnu povolenú celkovú hmotnosť 65 ton v konfigurácii výklopného vozidla so spevnenou karosériou 24 m³, plne automatickou prevodovkou a špeciálnym vybavením CE, ktoré umožňuje certifikáciu CE podľa smernice o strojových zariadeniach. Ťažké nákladné vozidlá boli na výstave zastúpené modelom Stralis NP či Stralis X-Way.

IVECO 2
IVECO 3
IVECO 4
Iveco 5

Nákladný automobil so sklopný žeriavom Stralis NP 6x2 a pohonom na zemný plyn kombinoval výhody čistej a tichej prevádzky s výhodami úžitkovej hmotnosti a výkonu, ktoré sa vyrovnajú modelu poháňanému naftou. Jeho hlučnosť len 71 dB predstavuje veľkú výhodu pri prevádzke v recyklačných zariadeniach. Pevný trojstranný sklápač Stralis X-WAY pre výstavbu ciest reprezentoval rad Iveco vyvinutý špeciálne pre stavebnú logistiku. Spoľahlivo sa vyrovná s podmienkami jazdy na stavenisku a výborne sa mu darí aj na ceste. Dodáva sa s prepínateľným hydraulickým pohonom predných kolies. Výsledkom menšieho počtu pohyblivých častí je podľa automobilky menšie opotrebenie a lepšia spotreba, nižšia hmotnosť a tichší chod na ceste.

Pre sektor mestskej výstavby ponúka Iveco aj Daily 4x4, ktoré v plnepohonnej verzii má maximálnu povolenú celkovú hmotnosť 7 ton a úžitkovú hmotnosť až 4 300 kg a možnosť výberu karosérie v dĺžke až 5 m. Je súčasťou poslednej generácie vozidiel Iveco z radu určeného na prevádzku na akomkoľvek povrchu, ktorý podľa automobilky stavia na univerzálnosti, odolnosti a vysokom pohodlí pri riadení. Daily tiež rozširuje ponuku o nové konfigurácie s náhonom na všetky kolesá, manuálnu alebo automatizovanú 8-rýchlostnú prevodovku Hi-Matic a nové verzie furgonov. Modelový rad Daily na Baume reprezentovala aj klasická dodávka, ktorá bola vybavená mobilnou dielňou na zabezpečenie servisných služieb pre stavebné stroje.

Text: red, foto: Iveco

Čítať 842 krát

Trafficban

Prihláška na odber noviniek

Chcete mať najčerstvejšie informácie zo sveta dopravy?
Zaregistrujte sa na odber nášho newslettera.

Zadajte Váš e-mail
Invalid Input

Facebook

Ak sa Vám naša stránka páči, podporte nás aj na našom facebookovom profile.

Návštevnosť

Práve tu je 135 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Redakcia
Truck & Business

Auto Business Media, s. r. o.
Drieňová 23
821 01 Bratislava

Tel.: +421 2 39 00 91 75
Fax: +421 2 39 00 91 75Riaditeľ vydavateľstva, inzercia:
Ján Keder
GSM: +421 911 915 308

Šéfredaktor magazínu, články:
GSM: +421 911 915 309

E-mail: info@truck-business.sk

Používaním stránok prevádzkovateľa AUTO BUSINESS MEDIA s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.