Wabco investuje do testovania

Posted On streda, 13 marec 2019 16:51
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Spoločnosť Wabco, popredný dodávateľ brzdových systémov a ďalších vyspelých technológií pre úžitkové vozidlá, oznámila, že rozšíri svoju testovaciu dráhu Ericha Reineckeho v nemeckom Jeversene pri Hannoveri.

Wabco plánuje investovať viac ako 18 mil. eur na rozšírenie testovacej kapacity pre ťažké nákladné vozidlá a autobusy, čím si chce ďalej upevniť pozíciu technologického lídra. Súčasná skúšobná dráha už dnes zohráva dôležitú úlohu pri testovaní a vývoji nových riešení a technológií, ktoré smerujú víziu automobilového priemyslu do oblasti autonómnej, prepojenej a elektrickej budúcnosti. S expanziou súvisí nové samostatné projektové centrum s rozlohou viac ako 1 000 m² a dve ďalšie haly pre segment ťažkých nákladných vozidiel. Okrem toho má byť postavený nový 3,6 km dlhý oválny okruh, ktorý bude simulovať reálne jazdné podmienky na diaľnici, aby sa umožnilo testovanie takých technológií, ako sú systémy varovania pred vybočením z jazdného pruhu, systémy zastavenia pred prekážkou či jazda viacerých vozidiel za sebou v konvojoch.

Bezpečnostné a čoraz viac automatizované systémy pri úžitkových vozidlách si vyžadujú rastúcu komplexnosť testovania a overovania vozidiel, pričom rozšírením našej testovacej dráhy umožníme overovanie úplne autonómnych vozidiel, ako aj ďalších inovatívnych pokročilých asistenčných systémov pre vodiča,“ uviedol Christian Brenneke, vedúci technológií spoločnosti Wabco. V auguste 2018 spoločnosť Wabco otvorila aj svoje nové globálne technologické a inovačné centrum v nemeckom Hannoveri, ktoré je najväčšie výskumno-vývojové centrum spoločnosti, čím sa zvyšuje vývojový a inovačný potenciál značky.

Text: rak, foto: Wabco

Čítať 678 krát

Trafficban

Prihláška na odber noviniek

Chcete mať najčerstvejšie informácie zo sveta dopravy?
Zaregistrujte sa na odber nášho newslettera.

Zadajte Váš e-mail
Invalid Input

Facebook

Ak sa Vám naša stránka páči, podporte nás aj na našom facebookovom profile.

Návštevnosť

Práve tu je 50 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Redakcia
Truck & Business

Auto Business Media, s. r. o.
Drieňová 23
821 01 Bratislava

Tel.: +421 2 39 00 91 75
Fax: +421 2 39 00 91 75Riaditeľ vydavateľstva, inzercia:
Ján Keder
GSM: +421 911 915 308

Šéfredaktor magazínu, články:
GSM: +421 911 915 309

E-mail: info@truck-business.sk

Používaním stránok prevádzkovateľa AUTO BUSINESS MEDIA s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.