TransPlus prevzal nové ťahače Actros

Posted On štvrtok, 24 január 2019 10:32
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Spoločnosť TransPlus, ktorá sa zaoberá rozvozom stavebných materiálov, si v Malackách prebrala 28 moderných ťahačov Mercedes-Benz Actros 1845 LS aktuálnej generácie. Okrem bohatej bezpečnostnej výbavy majú aj špeciálny kompresor na sypké materiály.

Konateľ spoločnosti TransPlus Mikuláš Šandorčin počas preberania vozidiel povedal: „Pre vozidlá značky Mercedes-Benz sme sa rozhodli na základe dlhoročných skúseností. Pri aktuálnom obstaraní vozidiel nás oslovila férová cena, ako aj servisný kontrakt, ktorý uzatvárame spolu s vozidlami. Ťahače Mercedes-Benz Actros používame predovšetkým na prepravu v rámci regiónu strednej Európy. Najčastejšie jazdia na Slovensku, v Maďarsku, Českej republike, v Rakúsku a príležitostne ich vyšleme aj do Nemecka či do Švajčiarska.

x1 X
x4 X

Spoločnosť TransPlus využíva už dovedna 55 vozidiel Mercedes-Benz. Z toho 20 ťahačov Actros sa nachádza v odštepnom závode v Turni nad Bodvou, 34 ťahačov Actros v Rohožníku a na Záhorí pracuje aj jedno vozidlo Atego s cisternovou nadstavbou. Návesy, ktoré ťahajú, prepravujú cement, preto do ich výbavy pribudol aj kompresor, ktorý na každé vozidlo dodala a namontovala spoločnosť Alfimex. Kompresory slúžia na vyprázdňovanie sila s cementom a dostali vlastný ovládač priamo v kabíne vodiča.

Ako povedal Peter Ondriaš, vedúci predaja úžitkových vozidiel Mercedes-Benz Slovakia, „Teší nás, že napriek silnej konkurencii sa spoločnosť TransPlus rozhodla obnoviť a rozšíriť svoj vozový park o ťahače značky Mercedes-Benz. Sme presvedčení, že naše vozidlá prispejú k lepšej hospodárnosti prevádzky a k zníženiu nákladov.

Ťahače Mercedes-Benz Actros 1845 LS poháňa ich 12,8-litrový 6-valcový naftový motor s výkonom 330 kW (449 k) a krútiacim momentom 2 200 Nm, ktorý spĺňa emisnú normu Euro 6. Výkon prenáša na kolesá automatizovaná prevodovka s radením Mercedes PowerShift 3 vybavená geotempomatom (Predictive Powertrain Control) a vedľajším náhonom na pohon kompresora na vyprázdňovanie sila s cementom. Vodič pracuje v klimatizovanej dlhej kabíne StreamSpace s motorovým tunelom s výškou 170 mm, k dispozícii sú aj dve komfortné postele a nezávislé kúrenie. Vozidlá sú vybavené najmodernejšími bezpečnostnými prvkami dostupnými v tejto triede vozidiel. Okrem airbagu vodiča sú to Asistent kontroly stability (ESP), Asistent držania jazdnej stopy, Asistent udržania odstupu, Asistent udržania pozornosti vodiča, Asistent odbáčania vozidla či Active Brake Assist 4.

Text: red, foto: MBSK

 

Čítať 2090 krát

Trafficban

Prihláška na odber noviniek

Chcete mať najčerstvejšie informácie zo sveta dopravy?
Zaregistrujte sa na odber nášho newslettera.

Zadajte Váš e-mail
Invalid Input

Facebook

Ak sa Vám naša stránka páči, podporte nás aj na našom facebookovom profile.

Návštevnosť

Práve tu je 50 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Redakcia
Truck & Business

Auto Business Media, s. r. o.
Drieňová 23
821 01 Bratislava

Tel.: +421 2 39 00 91 75
Fax: +421 2 39 00 91 75Riaditeľ vydavateľstva, inzercia:
Ján Keder
GSM: +421 911 915 308

Šéfredaktor magazínu, články:
GSM: +421 911 915 309

E-mail: info@truck-business.sk

Používaním stránok prevádzkovateľa AUTO BUSINESS MEDIA s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.