Vytlačiť túto stránku

Jedinečné čerpadlo na podvozku Arocs

Posted On piatok, 07 december 2018 13:39
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Koncom novembra 2018 prebrali zástupcovia spoločnosti TBG z Pezinka nové – na Slovensku jedinečné, čerpadlo betónu BSF56.16 HLS na podvozku vozidla Mercedes-Benz Arocs 4851 10x4/6NLA.

Spoločnosť TBG Slovensko sa zameriava na čerpanie a prepravu betónových zmesí. K najznámejším projektom, na ktorých sa podieľa, patrí napr. výstavba Autobusovej stanice Mlynské Nivy či diaľnica D1 Lietavská Lúčka - Višňové - Dubná Skala. Aj preto objem a charakter prác, ktoré TBG vykonáva, boli dôvodom na zakúpenie nového mobilného čerpadla.

TB NEWSLETTER

Čerpadlo betónu BSF56.16 HLS patrí k novej generácii čerpadiel. Podľa Miroslava Majbu zo spoločnosti Kolex, ktorá zastupuje značku Putzmeister, je to prvé čerpadlo tohto typu dodané na Slovensko a zároveň ide o čerpadlo s najdlhším dosahom výložníka, pretože výškový dosah päťramenného výložníka je až 56 m. Výkon čerpadla pri prečerpaní betónu je 160 m3 za hodinu, maximálny dopravný tlak v betóne dosahuje 85 bar. Špecialitou čerpadla je aj plne elektronický ovládací systém výložníka EBC a množstvo špeciálnej výbavy.

Mobilné čerpadlo je postavené na päťnápravovom podvozku značky Mercedes-Benz Arocs 4851 10x4/6NLA s celkovou hmotnosťou 48 t. Poháňa ho radový šesťvalcový motor OM471 s objemom 12,8 l a výkonom 375 kW (510 k). Asistuje mu 16-stupňová prevodovka s automatizovaným radením Mercedes PowerShift 3. Medzi ďalšie prednosti podvozku patrí aj elektronický brzdový systém s ABS a ASR, kotúčové brzdy, klimatizovaná, stredná kabína CompactSpace so zníženou strechou, komfortný systém zamykania s centrálnym zamykaním, svetelný a dažďový senzor, odpružené komfortné a vyhrievané sedadlo vodiča, multifunkčný volant, obojstranné elektrické ovládanie okien a prístrojový displej s uhlopriečkou 12,7 cm disponujúci s možnosťou pripojenia cúvacej kamery.

Text: red, foto: MB SK

Čítať 1523 krát

Súvisiace položky (podľa značky)