ČESMAD Slovakia ocenil dohodu Rady EÚ

Posted On piatok, 07 december 2018 10:53
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Združenie ČESMAD Slovakia oceňuje kompromis ministrov dopravy na Rade EÚ, aj keď nie je podľa neho dokonalý. Dopravcovia vítajú najmä flexibilitu v medzinárodných prepravách.

Kompromis nie je dokonalý, ale výsledok z Rady nám dáva šancu udržať našu pozíciu na spoločnom európskom trhu. Teraz sú na rade europoslanci a veríme, že aj Európsky parlament podporí jednotné pravidlá pre Európu,“ uviedol prezident združenia ČESMAD Slovakia Pavol Jančovič.

Rozhodnutie Rady znamená zákaz tzv. pravidelného odpočinku v kabíne, t.j. 45 hodín a viac a zároveň umožňuje tráviť tzv. skrátený odpočinok 24 h vo vozidle bez akýchkoľvek ďalších podmienok. Tento kompromis akceptujeme, pretože väčšina našich vodičov bude po dvoch krátkych odpočinkoch smerovať domov, čo zodpovedá obchodnému modelu našich dopravcov. V ďalších fázach musíme zabezpečiť, aby tento skrátený odpočinok nebol obmedzený ďalšími podmienkami,“ doplnil Pavol Jančovič. Zároveň tiež ocenil podporu slovenského ministra dopravy Arpáda Érseka, ktorý podľa neho v spolupráci so Stálym zastúpením SR v Bruseli „dokázal obhájiť dopravný model slovenských dopravcov a zastať sa ich.

Cestný balíček, resp. prvý Balík mobility, zverejnila Európska komisia v máji minulého roku. V Bruseli sa 4. decembra rokovalo o „Lex specialis“, kabotážnej doprave, čase riadenia a odpočinku a tachografoch. Združenie ČESMAD Slovakia verí, že sa rokovania o cestnom balíčku podaria dokončiť na jar 2019, ešte pred voľbami do Európskeho parlamentu.

Text: red, foto: rak

Čítať 753 krát

Trafficban

Prihláška na odber noviniek

Chcete mať najčerstvejšie informácie zo sveta dopravy?
Zaregistrujte sa na odber nášho newslettera.

Zadajte Váš e-mail
Invalid Input

Facebook

Ak sa Vám naša stránka páči, podporte nás aj na našom facebookovom profile.

Návštevnosť

Práve tu je 61 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Redakcia
Truck & Business

Auto Business Media, s. r. o.
Drieňová 23
821 01 Bratislava

Tel.: +421 2 39 00 91 75
Fax: +421 2 39 00 91 75Riaditeľ vydavateľstva, inzercia:
Ján Keder
GSM: +421 911 915 308

Šéfredaktor magazínu, články:
GSM: +421 911 915 309

E-mail: info@truck-business.sk

Používaním stránok prevádzkovateľa AUTO BUSINESS MEDIA s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.