Novinky návesov Kögel

Posted On nedeľa, 16 september 2018 18:24
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)

Výstava IAA sa nezadržateľne blíži. Čo predstaví Kögel? Najmä generačnú obmenu svojich plachtových valníkových návesov Novum, ale aj ďalšie optimalizované individuálne riešenia.

 

 

TB NEWSLETTER

 

NOVUM pri valníkových návesoch Cargo, Mega a Light znamená nielen nový vonkajší rám a nadstavbu, ale aj optimalizované jednotné nové moduly, montážne skupiny a montážne diely. Všetky vozidlá NOVUM sú vybavené zváraným rámom odolným proti krúteniu, s vloženými priečnymi nosníkmi. Nový je užší, ale silnejší koncový plech v zadnej časti návesu (150 mm/4 mm namiesto 190 mm/3 mm). Prináša lepšiu stabilitu rovnako ako nová konzola na prednej stene, ktorá odvádza sily cez pozdĺžny nosník do rámu. Nový profil vonkajšieho rámu významne zlepšuje dostupnosť viazacích bodov Vario-Fix. Predná stena, predné veľkoobjemové rohové stĺpiky, zadné rohové stĺpiky a zadné portálové dvere sú v základnej výbave vyrobené z hliníka. Okrem toho majú všetky vozidlá generácie NOVUM rovnako veľké pole bočníc. Rozdielne dlhé zásuvné laty sú minulosťou. Úchyty na laty je možné variabilne usporiadať prostredníctvom dierovanej lišty na rohové stĺpiky a do úložiska lát. Návesy majú certifikát zabezpečenia nákladu podľa normy Code XL.

02x
03 Bodyx
04 EasyFix 1
05 FastFix 3

Kým pred šiestimi rokmi sa náves s pohotovostnou hmotnosťou pod 6 t považoval za kategóriu Light, teraz je táto hmotnosť aj u Kögelu štandardom. Model Cargo váži štandardne 5 920 kg a ponúka o 80 kg vyššie užitočné zaťaženie. Pri customizovanom vybavení však môže čistá hmotnosť Cargo predstavovať iba 5 550 kg. Kögel LightPlus Coil má v štandarde 5 790 kg a vyššiu nosnosť oproti predchodcovi o 410 kg, pričom jeho čistá hmotnosť môže začínať už pri 5 420 kg.

Individualizované riešenia

Na IAA predstaví Kögel napríklad novú textilnú zásuvnú „latku“ FastFix. Vďaka nej odpadne ťažká a náročná manipulácia s drevenou alebo hliníkovou latou. Textilná „latka“ FastFix váži 495 g a s upínacím uzáverom je ju možné ľahko a rýchlo zavesiť na klanice a zase vyvesiť. Pre ľahké a rýchle zaistenie otvorenej posuvnej strechy je Kögel Cargo vybavený novou zarážkou Kögel EasyFix. Zarážka EasyFix nielen bezpečne udrží otvorenú strechu, ale po nakládke umožní tiež jednoduché zatvorenie strechy bez opätovného odistenia. Kögel Cargo ponúka tiež voliteľnú možnosť nadstavby Strong & Go. Je kombináciou nadstavby FlexiUse a integrálnej strešnej plachty Kögel, ktoré je zosilnená výstužnými pásmi. Vďaka tomuto nie nákladnému riešeniu už nie sú nutné zásuvné latky na splnenie normy Code XL a smernice Daimler 9.5 pri preprave gitterboxov a nákladu upevneného gurtňami. Pre certifikovanú prepravu nápojov je pri nadstavbe Strong & Go s jednou alebo dvoma vrstvami nápojových prepraviek na klasických paletách potrebný iba jeden rad latiek. Na chladiarenskom návese Cool – PurFerro quality výrobca z Burtenbachu zase predstaví LED blok zadných svetiel Kögel LUXIMA s integrovanou kontrolou priestoru, do ktorého náves cúva. Senzory kontroly priestoru, do ktorého náves cúva, a pomôcka pre nájazd k rampe sú pritom úsporne zabudované do LED bloku zadných svetiel a držiaku.

06x
07x
08 Luxima-Box
09x

Text: Roman Kment, foto: autor a Kögel

Čítať 2534 krát

Trafficban

Prihláška na odber noviniek

Chcete mať najčerstvejšie informácie zo sveta dopravy?
Zaregistrujte sa na odber nášho newslettera.

Zadajte Váš e-mail
Invalid Input

Facebook

Ak sa Vám naša stránka páči, podporte nás aj na našom facebookovom profile.

Návštevnosť

Práve tu je 140 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Redakcia
Truck & Business

Auto Business Media, s. r. o.
Drieňová 23
821 01 Bratislava

Tel.: +421 2 39 00 91 75
Fax: +421 2 39 00 91 75Riaditeľ vydavateľstva, inzercia:
Ján Keder
GSM: +421 911 915 308

Šéfredaktor magazínu, články:
GSM: +421 911 915 309

E-mail: info@truck-business.sk

Používaním stránok prevádzkovateľa AUTO BUSINESS MEDIA s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.