DKV BOX EUROPE v poslednej fáze testov

Posted On streda, 22 august 2018 10:31
Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)

Mýtna jednotka DKV Box Europe, ktorá má v budúcnosti umožniť úhradu a vyúčtovanie všetkých mýtnych poplatkov v Európe, absolvuje v týchto dňoch poslednú fázu testov u belgického prevádzkovateľa mýtneho systému Viapass. Zákazníci DKV z celej Európy aktuálne testujú niekoľko tisíc jednotiek.

Okrem údajov o transakciách sa takisto kontrolujú a testujú všetky procesy súvisiace s palubnou jednotkou, napríklad núdzový stav alebo zákaznícka podpora. Prvým skúšobných zákazníkom, ktorý dostal OBU jednotku na test bola belgická špedičná firma Vervoer Engelbosch. Dopravná spoločnosť bude jednotky DKV Box Europe používať vo svojich vozidlách spočiatku v rámci vnútroštátnej dopravy. „Máme veľkú radosť, že už čoskoro budeme mať mýtnu jednotku, ktorá pokryje viac krajín. Pre každodennú nákladnú dopravu je to veľká úľava. Pripojenie nových krajín do systému bude navyše veľmi jednoduché,“ hovorí riaditeľ Michel Engelbosch. Prvé skúsenosti s OBU jednotkami má tiež holandská spoločnosť Don Trucking, poskytovateľ logistických služieb: „DKV Box Europe výrazne zjednoduší procesy vo firme spojené s mýtom. V súčasnosti sa musíme registrovať pre každú krajinu osobitne, čo si vyžaduje vytvorenie celého radu účtovných položiek a množstvo papierovania. V budúcnosti to všetko zvládneme cez jediný internetový portál a jednu palubnú jednotku. Navyše, inštalácia je absolútne jednoduchá. Pri prvej jednotke nám nezabrala viac ako pätnásť minút,“ hovorí Darek Hejnicki, prevádzkový riaditeľ firmy Don Trucking. „Vďaka DKV Box Europe budeme schopní fakturovať rýchlejšie a s väčšou presnosťou,“ dodáva Don de Jong, zakladateľ spoločnosti Don Trucking.

TB NEWSLETTER

Mýtne boxy DKV Box Europe možno objednávať už od mája 2018 prostredníctvom internetového formulára. Belgické mýto sa stane pravdepodobne od 4. štvrťroku 2018 prvým mýtnym systémom, v ktorom bude možné zaznamenať a vyúčtovať poplatky za použitie ciest prostredníctvom mýtneho boxu DKV Box Europe. Nemecké mýto by malo nasledovať na začiatku roku 2019. Na jar 2019 sa pripoja krajiny využívajúce mikrovlnný mýtny systém (Rakúsko, Francúzsko, Španielsko, Portugalsko). Čoskoro nato sa má pridať aj Taliansko. Od roku 2019 je v pláne účtovanie mýtnych poplatkov prostredníctvom OBU jednotky DKV Box Europe tiež za jazdu po mostoch Öresund a Storebaelt v Škandinávii.

Text: red, foto: DKV

Čítať 7949 krát

Trafficban

Prihláška na odber noviniek

Chcete mať najčerstvejšie informácie zo sveta dopravy?
Zaregistrujte sa na odber nášho newslettera.

Zadajte Váš e-mail
Invalid Input

Facebook

Ak sa Vám naša stránka páči, podporte nás aj na našom facebookovom profile.

Návštevnosť

Práve tu je 167 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Redakcia
Truck & Business

Auto Business Media, s. r. o.
Drieňová 23
821 01 Bratislava

Tel.: +421 2 39 00 91 75
Fax: +421 2 39 00 91 75Riaditeľ vydavateľstva, inzercia:
Ján Keder
GSM: +421 911 915 308

Šéfredaktor magazínu, články:
GSM: +421 911 915 309

E-mail: info@truck-business.sk

Používaním stránok prevádzkovateľa AUTO BUSINESS MEDIA s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.