DKV spúšťa objednávky na celourópsku OBU

Posted On pondelok, 14 máj 2018 13:05
Ohodnotiť túto položku
(5 hlasov)

DKV Euro Service oznámil, že uvádza na trh palubnú jednotku DKV Box Europe pre celoeurópske vyúčtovanie mýta a od mája zároveň spúšťa na svojich stránkach objednávací systém. Prví užívatelia si budú môcť DKV Box Europe otestovať už v lete.

TB NEWSLETTER

 

Začatie dodávok OBU je v pláne od septembra. Podľa Jürgena Steinmeyera, riaditeľa pre mýtne služby v spoločnosti DKV Euro Service, by nová jednotka v strednodobom horizonte mala postupne nahradiť všetky rôzne jednotky namontované vo vozidle. DKV plánuje spustiť úhradu mýtnych poplatkov prostredníctvom jednotky DKV Box Europe počas štvrtého štvrťroka tohto roka najprv v Belgicku. Aktivácia nemeckého mýta by sa mala uskutočniť na začiatku budúceho roka. Na jar 2019 budú nasledovať krajiny využívajúce mikrovlnné mýtne systémy s mýtnymi bránami, medzi ktoré patrí Rakúsko, Francúzsko, Španielsko a Portugalsko. Onedlho na to má byť aktivované tiež Taliansko. „Krajiny ako Poľsko, Slovinsko a Maďarsko v súčasnosti ešte upresňujú svoje nariadenia k EETS, takže ich zatiaľ nie je možné pokryť boxom pre viacero krajín. Sme s nimi v kontakte a čoskoro začneme rokovania o certifikácii,“ dopĺňa J. Steinmeyer. Podobná situácia je podľa DKV Euro Servis aj v ČR a na Slovensku, kde však ešte žiadne konkrétne prevádzkové vyhlášky k EETS neboli oznámené.

DKV Box Europe umožní úhradu mýta vo všetkých priebežne pridávaných krajinách bez toho, že by bolo potrebné palubnú jednotku meniť. Registrácia do mýtnych systémov a aktivácia príslušnej krajiny bude komfortná prostredníctvom internetového portálu DKV. Dáta sú do palubnej jednotky odosielané bezdrôtovo, užívateľ si môže DKV Box Europe sám namontovať a prenášať ho z jedného vozidla do druhého. Vďaka vymenovaným prednostiam sa výrazne zníži časová náročnosť i administratíva a zároveň sa zvýši flexibilita pre užívateľa,“ vysvetľuje Ondřej Pavlík, výkonný riaditeľ českej a slovenskej pobočky DKV Euro Service.

Nová palubná jednotka je vybavená hybridnou rádiovou technológiou, vďaka ktorej možno hradiť poplatky v mýtnych systémoch využívajúcich ako satelitné, tak mikrovlnné technológie.

Text: red, ilustračné foto: DKV

Čítať 1340 krát

Trafficban

Prihláška na odber noviniek

Chcete mať najčerstvejšie informácie zo sveta dopravy?
Zaregistrujte sa na odber nášho newslettera.

Zadajte Váš e-mail
Invalid Input

Facebook

Ak sa Vám naša stránka páči, podporte nás aj na našom facebookovom profile.

Návštevnosť

Práve tu je 56 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Redakcia
Truck & Business

Auto Business Media, s. r. o.
Drieňová 23
821 01 Bratislava

Tel.: +421 2 39 00 91 75
Fax: +421 2 39 00 91 75Riaditeľ vydavateľstva, inzercia:
Ján Keder
GSM: +421 911 915 308

Šéfredaktor magazínu, články:
GSM: +421 911 915 309

E-mail: info@truck-business.sk

Používaním stránok prevádzkovateľa AUTO BUSINESS MEDIA s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.