Kögel predstavil nový telematický modul

Posted On utorok, 21 november 2017 00:00
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Spoločnosť Kögel na veľtrhu Solutrans 2017, ktorý sa koná 21. až 25. novembra v Lyone, predstavuje prvý raz svoj nový návesový telematický modul s automatickým rozpoznávaním pneumatík. Systém sám lokalizuje senzory na sledovanie tlaku v jednotlivých pneumatikách. Záujemcovia o náves Kögel si tak podľa spoločnosti od druhého štvrťroka 2018 budú môcť vyberať z dvoch telematických modulov návesu značky. Buď vlastný telematický modul návesu Kögel, alebo jeho novú verziu s automatickým detegovaním pneumatík, ktorá bola vyvinutá v spolupráci s LDL Technology. Obidva moduly sú prispôsobené pre návesy Kögel a poskytujú prístup v reálnom čase tiež k dátam EBS, údajom o polohe, chladení, pneumatikách a návesu na webovom portáli Kögel.

Nový telematický modul návesu automaticky rozpoznáva senzory tlaku pneumatík aj ich umiestnenie na návese. Vďaka tomu je možné rýchlo a ľahko vymeniť aj pneumatiky vybavené snímačom tlaku pneumatiky v celej flotile. Použitím tohto nového systému sa bude dať podľa Kögelu zlepšiť tiež reakčná doba pri strate tlaku pneu a zmenšiť riziko výpadku a nehody návesu. V spojení s modulátorom EBS a chladiacim zariadením poskytuje aj nový telematický modul návesu Kögel dôležité údaje o prevádzkovom stave návesu. Tieto dáta je možné v prípade potreby vyhodnotiť prostredníctvom webového portálu Kögel Telematics. Ten je k dispozícii podľa značky pre všetky vozidlá z jej portfólia. Možnosti prenášaných údajov, voliteľnej hardvérovej výbavy či cena sa pritom menia podľa typu návesu Kögel.

Text: red, ilustrácia: XOGraphics, zdroj Kögel

Čítať 1198 krát

Trafficban

Prihláška na odber noviniek

Chcete mať najčerstvejšie informácie zo sveta dopravy?
Zaregistrujte sa na odber nášho newslettera.

Zadajte Váš e-mail
Invalid Input

Facebook

Ak sa Vám naša stránka páči, podporte nás aj na našom facebookovom profile.

Návštevnosť

Práve tu je 71 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Redakcia
Truck & Business

Auto Business Media, s. r. o.
Drieňová 23
821 01 Bratislava

Tel.: +421 2 39 00 91 75
Fax: +421 2 39 00 91 75Riaditeľ vydavateľstva, inzercia:
Ján Keder
GSM: +421 911 915 308

Šéfredaktor magazínu, články:
GSM: +421 911 915 309

E-mail: info@truck-business.sk

Používaním stránok prevádzkovateľa AUTO BUSINESS MEDIA s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.